| Sadop a întrebat:

Acum că a venit vara aş vrea să încep să alerg seara.
O oră în fiecare seara e ok pentru început?
Cu ce altceva ar mai trebui să asociez alergatul ( exerciţii şi alimentaţie ) pentru rezultate cât mai bune?

4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

DE ce fugi? Mergi încet. Nu te grăbii.

| Sadop explică:

Înteleg că plăcerea de a te vedea în top ( mă refer la numărul de răspunsuri ) este mare, însă să nu devenim penibili.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Sadop):

Copil tampit. vrea un tricou de 10 lei gratis si nu citeste regulile concursului (allllllllllllllllllllllllltex ala)
acum referitor la intrebarea ta: 1 ora mi se pare mult. incearca 30 de minute in stil HIIT. adica 30 secunde sprint viteza, 30 secunde revenire, mers incet. fa asta in 30 de "seturi" sa acoperi cele 30 de minute. ar trebui sa iesi mai castigat la efecte cu 1/2 din timpul acordat. cat de alimentatie: fara exces de sare, zahar si grasimi. exact ca la tv. zaharul nu poate fi procesat de corp si il transforma in grasimi, sarea retine apa in corp in celulele grase si grasimile...aici da-ti seama singur.

| MymyMihaela a răspuns:

Pai eu iti dau un sfat: inainte de a alerga fa cateva exercitii, pentru a nu face febra musculara.winking Da, e ok pentru inceput sa alergi o ora pe zi. Daca vrei sa faci muschi fa exercitii si mananca putin si des, pentru a scadea procesul de grasime din organism. happy