| TechnoMdMa a întrebat:

Bună ziua, am început recent un ciclu de anabolizante 500 mg Test Enantat + 400 mg Masteron Enantat + 400 mg Trenbolone Enantat. (Mda nu suport injectiile frecvente de aceea am optat numai forma lungă.) Și mereu mă gândesc care e adevarul. Cât de mult afectează sexul testosteronul și progresele sexuale când ești pe ciclu? Toti au teorii diferite. unele persoane spun că e bine să te abtii ca sa nu elimini din el altele ca nu afectează dimpotrivă are beneficii. Sunt săptămâna 10 am făcut progrese sunt obisnuit am mai făcut cicluri in trecut dar mă gândesc ca pot avea progrese si mai mari. Am pus la sport întrebarea pentru a primit rasounsuri de la persoane cu experienta in domeniu sau care are ceva cicluri in spate. Sexul afectează progresele pe Steroizi?
Funda✌

3 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Nu era greu sa faci o simpla cautare pe internet ca sa afli efectele secundare:
In funcție de steroidul anabolizant folosit și metoda de administrare (pe cale orală sau prin injecții) includ:

Inhibarea secreției proprii de testosteron.
Afectarea negativă a profilului lipidic: reduc colesterolul bun (HDL) și cresc colesterolul rău (LDL).
Ginecomastie: dezvoltarea țesutului mamar la bărbați.
Acnee.
Agresivitate crescută.
Calviție.
Mărirea prostatei.
Afecțiuni ale rinichilor.
Sterilitate.
Scăderea libidoului.
Depresie.
Afecțiuni hepatice, în special cauzate de steroizii administrați pe cale orală.
Contracepție masculină, sub forma testosteronului ENANTAT.

Anabolizantele astea le iei dupa ureche sau la recomandarea unui medic endocrinolog?

| TechnoMdMa explică (pentru nicu991):

Cum am mai spus, nu este primul ciclu și sunt conștient de riscuri. Primul ciclu l-am făcut la vârsta fragedă de 17 an. Am 26 acum este al 5 lea ciclu, nu ai fost legate între ele am avut perioade cand m-am lăsat perioade lungi de sală știu mare prostie. Am avut norocul să nu pățesc nimic până acum. Mă interesează mai mult chestiile care nu am voie pe ciclu, pe lângă alcool tigari droguri presupun că sunt și alte chestii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TechnoMdMa):

La 17 ani ai facut degeaba ciclul, ca produceai suficient testosteron cu propriul tau corp.