| CoSmInxD25 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Azi am inceput sa fac acasa exercitii de aerobic (durata 1 h)si nu ma doare nimic,sunt doar obosit. Toti amicii mei care au fost la sala spuneau ca abia mai miscau corpul, si ca a doua zi erau si mai si.Totodata,tot la sala faceau la fiecare tura altfel de exercitii. Intrebarea mea este : are rost sa mai fac aerobic acasa (la sala nu pot merge decar vineri /sambata, doar odata pe saptamana).Nu ma asteptam sa arat schimbat dupa doar o ora dar nici sa nu ma.doara nimic. De mentionat ar fi insa ca am.transpritat foarte.mult si dupa calculatorul ala am ars 760 calori.Multumesc,dau.funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

760 calorii, sa fim seriosi, 760 calorii arzi dupa vreo 10 km de alergare.

Acasa nu ai mari sanse sa face mare lucru

| CoSmInxD25 explică (pentru suntserios):

Da nici odata pe saptamana la sala nu e cine stie ce

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru CoSmInxD25):

Adevarat si asta, dar daca mergi de 2 ori pe saptamana la sala si te tii o sa se vada rezultatele la un moment dat. Acasa o sa te tii un timp, dupa care o sa te plictisesti, o sa zici azi nu, maine nu ...Plus la sala e alta atmosfera, mai motivanta

| CoSmInxD25 explică (pentru remus1007):

A venit a doua zi si tot nimic.Adevarul e ca fac efort (nu chiar foarte mult dar peste medie ). Totusi daca tot vreau.sa slabesc nu pot sta degeaba, asa ca o sa combin asa zisul aerobic cu alergatul a vreo 2-3km si cu multa vointa o sa slabesxc acasa happy multmumesc de parere

| CoSmInxD25 explică (pentru suntserios):

Stiu ca e diferit dar chiar nu.pot decat odata si trebuie sa recuperez cumva. Poate cu ceva alergat echivalez o sedinta. Si cu cheful ma descurc.Cand scade cheful ma uit.la.colegi."transformati" si imi.revin fortele.Multumesc de parere de asemenea

Răspuns utilizator avertizat