| SalvatoreLeon a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare pentru cei cu experienta, este ok acest program?
Luni-Piept
Marti-Spate
Miercuri-picioare
Joi-Umeri
Vineri-Biceps/Triceps
Sambata/Duminica-Pauza
Zilnic abdomene și din când în când cardio.

Alimentație- 200/250 g proteine, 100/150 g Carbo complecsi.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Da e ok, numai sa nu faci asa des abdomenul in fiecare zi, daca urmaresti acumularea in masa poti sa adaugi grasimi sanatoase din avocado, eventual un supliment cu omega 3.

3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Ce scop urmaresti masa musculara? Sa sti ca si abdomenul e tot un muschi nu e bine sa il lucrezi in fiecare zi maxim de doua ori pe saptamana.
Ai scris 200-250 g proteine, 100/150 g Carbo complecsi. dezvolta din ce iti iei astea?

| SalvatoreLeon explică (pentru DrGoogle):

Urmăresc acumularea în masa musculara fără grăsime știu cai foarte greu. Pai proteinele le iau de obicei din carne : pui/vita/curcan/peste. Din când în când din oua și brânză de vaci slaba. Iar carbohidrați din legume și fructe. Spanac, mazăre, fasole verde, porumb. Broccoli fiert, legume crude roșii castraveți ardei gras. Încerc sa evit grăsimile deși știu ca sunt bune alunele semințele untul de arahidei încerc sa le evit fiindcă au foarte multe calorii... la fiecare masa mănânc înjur de 40-50 de grame de proteine cu 20 grame carbo complecsi. Ce zici e ok antrenamentul?

| SalvatoreLeon explică (pentru DrGoogle):

Bun mersi frumos! Atunci o sa fac de 2 ori pe săptămână abdomene

| DrGoogle a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Da e ok, numai sa nu faci asa des abdomenul in fiecare zi, daca urmaresti acumularea in masa poti sa adaugi grasimi sanatoase din avocado, eventual un supliment cu omega 3.