| Georgiana_Cristina_Stancu_1995 a întrebat:

Am si eu o curiozitate, mai mult... fotbalistii au liber pe data de 15 august (Sf. Maria)? Fotbalistii din liga 3, de exemplu ( cu contract de munca). Pe aceasta data este liber de la stat, banuiesc ca si ei se pot incadra in acest liber.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt liberi doar cei care lucreaza, dar nu sunt liberi daca au meci sau antrenament in ziua respectiva, doar daca le da voie de la echipa.

| AFR81 a răspuns:

Daca nu au vreun meci programat, iar antrenorul considera ca merita o zi libera, atunci pot lua o pauza. Daca nu, atunci trebuie sa se prezinte numaidecat.