| adrianpop96 a întrebat:

Bună ziua, aș avea și eu o nelămurire ce credeți că ar fi mai eficient pentru antrenamentul cardio o bicicletă fitness sau o bandă de alergat? Aș avea oarecum disponibilitatea să alerg în aer liber și aș fi optat oarecum pentru alergare în aer liber + bancă fitness pentru piept, ce ziceți ar avea ceva eficiență? Sau e mai bun alergatul pe bandă, bicicletă?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Bicicleta fittnes ca merge si iarna si vara, poti face dus imediat dupa, afara e mai nasol, transpiri, stai cu transpiratia aia pe tine, si asa mai departe.
Alergarea nu prea e recomanda ca apasa pe genunchi cand cazi pe picior, o alergare e aia putin pe varfuri, dar e f greu.
Plus ca acasa bicla nu consuma curent ca banda.

| MadRaven a răspuns:

Dacă ești începător ți-aș recomanda bicicleta din simplul motiv că multe persoane încep "prea în forță" cu banda de alergare și ajung să-și rănească articulațiile de la genunchi/glezne.
Dacă nu ești începător și vrei cardio, aș merge pe bandă combinată cu un aparat de măsurat pulsul ca să te asiguri că-ți atingi potențialul maxim laughing

| Michaeel a răspuns:

Bicicleta fitness.