| almaz a întrebat:

Bună ziua! Care ar fi doza zilnică recomanda de proteină? M-am apucat de sală și obiectivul meu este sa scad in greutate și sa depun putina masa musculară! Am căutat pe net și am găsit de la 0, 8g pe km pana la 2, 5g pe kg / corp. Mulțumesc mult pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

1,5-2g/kg

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu poti sa scazi in greutate si sa pui masa musculara in acelasi timp, trebuie sa le faci pe rand (perioada de masa si perioada de definire).

| Moggy a răspuns:

Un minim de 60 grame proteina si un surplus foarte mic caloric de 200-300 kcal sunt ok pentru a pune masa musculara.