| Onisim13 a întrebat:

Eu sunt portar asa ocazional la unele meciuri dar cand vin un jucator langa mine cu mingea la picioare nu stiu ce sa fac ma intimidez si iau gol si inca ceva cand suteaza cineva foarte tare ma tem sa o apar?

Răspuns Câştigător
| andrei_1403 a răspuns:

Cand vine cineva aproape de tine e bine sa iesi la el pentru ca asa ori da pe langa ori da gol ori tedribleaza sau in cel mai rau caz daca e idiot da sa rupa poarta. daca da foarte tare iesi la el pentru ca astfel cand pe loveste mingea nu te doare chiar foarte tare.si sa nu0ti fie frica la bombeedak prinzi migea in mijlocul palmei te doare foarte putin (daca e de cauciuc adica te ustura maxim 2 min)

2 răspunsuri:
| crysstyann a răspuns:

Intra pe el fara frica gandeste-te ca nu patesti nimic si cand suteaza cineva tare stai cu picioarele departate si putin aplecat in jos si cand vine mingea o aperi cu mainile.

| alexandru_1232 a răspuns:

Sa fii atent la mine si eu sunt portar si am o experienta mare cand vi un jucator cu mingea la picioare incerci sal blochezi. CAnd suteaza trebuie sa tii mainile incordate sa nu te loveasca