| VIVIANAGOMEZ a întrebat:

Fac sala de 2 ori pe sapt. de o luna. Problema este ca nu pot slabi, din contra, ma ingras. Ce să fac? Fara diete pls.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai lin ca nu te ingrasi, ti se tonifica corpul si grasimea se transforma in muschi si este normal sa cantaresti mai multwinking Nu conteaza cate kg ai, conteaza cum arati :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? grasimea se "transforma" in muschi?

E IMPOSIBIL ANATOMIC ca o celula sa se transforme in alt tip de celula.

Mai documenteaza-te inainte sa dai un raspuns.

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru anonim_4396):

Oh, serios? ca sunt cam grasuta de felul meu. Mai mult la zona picioarelor si a burtii dar burtica este baza la care muncesc.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Ai mai pus niste muschi pe corp si de aia

17 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce alimentatie ai? ( nu dieta... alimentatie )

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru Cosmin86):

Mănânc normal ca orice om.Cateodata o inghetata ori o pulpita sau mezeluri.Dar nu ma duc la Fast food. Cred ca ultima oară a fost cam un an-doi. Nu fac diete...bine, am făcut una cu grepfruit dar nu a mers.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Zi ce-ai mancat ieri, sunt curios de cate ori bagi pe zi carbohidrati si in ce cantitati.

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru Cosmin86):

Eeeee...ok. Am mâncat 2 felii de pastramă fiindcă nu am avut idei si hai sa recunosc o cupa medie de Înghețata de ciocolata si dimineața beau apa calduta cu lămâie si da, beau multă apa fiindcă îmi e sete cam tot timpul. Zici ca sunt peste laughing)). Dar ți-am spus ca manac normal.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Deci nu esti in stare sa-mi spui ce-ai mancat intr-o zi, ai zis doar dimineata.

"pa calduta cu lămâie" = o idiotenie buna sa faci gastrita

Nu mai cere sfaturi daca nu poti sa raspunzi la o intrebare simpla.

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru Cosmin86):

Asta e tot ce am mancat toata ziua ca nu am timp ca am un munte de teme de vacanta omule.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Serios? Mananci atat de putin si mai ai forta sa inveti ( sau sa faci orice altceva )? Nu cazi jos cu o asemenea alimentatie?

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru Cosmin86):

Nu. Eu mananc Putin de felul meu. Scz ca am raspuns ffff tarziu.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Pai si ce faci la sala? daca faci forta normal ca te ingrasi

| caus3lov3ya a răspuns:

Sala te tonifiaza si te face sa acumulezi masa musculara. Logic ca pari mai grasa. Incepe sa alergi doar pana ajungi la o greutate care iti convine impreuna cu o alimentatie sanatoasa. Eu fac kangoo jumps. Fa si tu, sau tae-bo sau zumba si mananca sanatos. O sa slabesti garantat. Abia apoi apuca-te de sala ca sa te tonifiezi...

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru caus3lov3ya):

OMG și eu fac kangoo.

| SKuLL909 a răspuns:

Salut, Depinde de sala faci. Sala de fitness este necesara slabirii, deasemeni, poti face sala cata vrei, iti trebuie o alimentatie usoara si nu foarte greu de tinut, daca faci sala, chiar si sala de forte, clasica.
Elimina carnea de vita si de porc, dulciurile in exces si bauturile carbogazoase. Mananca des gratar de peste, gratar de legume si uneori poti face un mic gratar de piept de pui, cu salata de rosii si castraveti.
Sala trebuie tinuta cam luni, marti -miercuri pauza- joi si vineri, cu 2 zile nu faci doar decat sa te intreti.
Vei da roade daca imi urmezi sfatul.

| VIVIANAGOMEZ explică:

Fac kangoo jumps.