| Scorpions13 a întrebat:

Flotarile, abdomenele, tracitunile si alergatul sunt benefice pentru coloana adica daca as avea un inceput de hernie toracala mai tare o agravez sau se vindeca daca fac astea?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai tare o agravezi.Nu te sfatuiesc sa continui.Hai hernie de disc toracala sau hernie toracica? Sunt doua lucruri distincte.

| Cosmin86 a răspuns:

Vorbeste cu un medic sportiv, nu te lua dupa raspunsuri date de copii mici de pe TPU

| ioana21S a răspuns:

Depinde cat de mult te fortezi sa faci acele exercitii.Nu prea ti-as comanda sa faci in continuare.

| crystygye a răspuns:

Orice tip de hernie, clar nu va bine daca vei face efort.Mai intai vindecate cu ajutorul doctorilor si afla sfatul lor.Pana si o durere mica de spate te poate baga la pat 2-3 saptamani, dar o hernie.