| anonim_4396 a întrebat:

Luni am fost la sala si fiind prima data am facut febra musculara. Mai mult sincer ma doare incheietura de la mana dreapta cat si bicepsul. Pieptul si spate m-au durut ieri dar azi ma simt ok, dar durerea de la mana dreapta inca nu imi permite sa fac prea multe exercitii. Numai ca azi ar cam trebui sa merg la sala dar nu stiu ce daca sa merg sau sa mai stau pe acasa pana ma refac complet. Pe deoparte ma gandeam sa ma duc si sa lucrez abdomenul si picioarele sau alte grupe musculare la care nu am febra numai ca asa as cam iesi din antrenamentul full body pe care mi l-am propus ceea ce nu cred ca e tocmai bine, si nu stiu daca sa ma duc sau nu ca nici nu as vrea sa agravez lucrurile.
Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cui pe cui se scoate" așa se zice. Adică febra ta musculară va trece făcând în continuare exercițiile ce ti-au provocat-o (dar cu un ritm moderat)

| raMLesS a răspuns (pentru sierra1):

Bai voi sunteti batuti in cap? De unde le scoateti ma? Nici macar nu stii ce e febra musculara.
Nu mai da sfaturi inutile si nu mai vorbi din auzite ca prostul ca habar n-ai.

| sierra1 a răspuns (pentru raMLesS):

Omul a afirmat/întrebat:

"ma duc si sa lucrez abdomenul si picioarele sau alte grupe musculare la care nu am febra"

"am fost la sala si fiind prima data am facut febra musculara"

"nu stiu daca sa ma duc sau nu"
--------------------------------------------
a primit răspuns EXACT la ce-l doare
--------------------------------------------
Geniul infinit, inter-planetar, plenipotențiar, întreabă/afirmă:

"Bai voi sunteti batuti in cap?"
"Nu mai da sfaturi inutile"
"nu mai vorbi din auzite ca prostul ca habar n-ai"

Ia luminează-ne înălțimea ta - mă și mir că nu ești deja președinte la ONU sau NATO sau UFO sau DDT sau ceva!

| raMLesS a răspuns (pentru sierra1):

Unde a primit raspuns la ce-l doare?
" Adică febra ta musculară va trece făcând în continuare exercițiile ce ti-au provocat-o" Asta e raspunsul tau nebunule care esti.

| sierra1 a răspuns (pentru raMLesS):

Ia luminează-ne înălțimea ta!

| raMLesS a răspuns (pentru sierra1):

Nu inteleg ce vrei sa obtii? Ce nu intelegi?

| sierra1 a răspuns (pentru raMLesS):

Dă-ne dovada înțelepciunii tale inifinite

| raMLesS a răspuns (pentru sierra1):

Ce vrei sa-ti dovedesc ma nebunule? rolling on the floor

| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca astepti sa treaca pana sa faci din nou. Poti face cardio, spre exemplu, pana atunci.

| aXy99 a răspuns:

Incalzeste-te foarte bine si vei vedea ca nu vei simti febra musculara la fel. Fa-ti antrenamentul asa cum il aveai planuit, dar cu o incalzire serioasa.

| raMLesS a răspuns:

Normal ca ai facut febra si ca inca te doare, muschiul trebuie sa se recupereze, n-ar trebui sa lucrezi mai mult de 2-3 ori aceieasi grupa de muschi pe saptamana, lucreaza alte grupe si alimenteaza-te cum trebuie.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. De febra musculara scapi facand acelasi lucru cu care ai facut febra. Daca ai facut brate, ziua urmatoare fa tot brate, si ai sa scapi de ea.

| raMLesS a răspuns (pentru Începătorul988):

Esti paralel cu tot ce tine legat de sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la ce exercitii ai dureri? Esti sigur cã le faci corect?