| biasuru a întrebat:

Buna ziua oameni buni! As vrea sa stiu ce parere aveti despre Black Latte si daca a slabit cineva cu acest produs (am o vecina care a slabit 5 kg, dar as vrea sa aud si alte pareri)

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multe au incercat remedii de genu ala si mai mult rau si-au facut decat bine

| biasuru explică (pentru mgtow):

Stiu,ma tot uit la emisiuni cu doctor Now, poate stiti, dieta de 1200 de calorii ma tenteaza, dar nu tot timpul se gaseste in casa, ceea ce cer ei in dieta, deci...

| Simpatic a răspuns:

Slabitul ar trebui sa se faca dintr-o dieta sanatoasa, consultand un medic nutritionist, facand sala sau alergare usoara, bicicleta, dieta, odihna. Dieta sa fie particularizata, ce merge la mine nu merge la toata lumea, de aceea lumea clacheaza crezand ca este mai ieftin sa bea L-carnitina, sa apeleze la nu stiu ce ceaiuri si bauturi vrajeli care mai devreme sau mai tarziu ii vor imbolnavi (mai putin L-carnitina caci la ea m-am referit ca exemplu nu ca face rau).
Deci cum am spus pentru o persoana ce are metabolism lent si ia usor in greutate si mai ales tesut adipos, are nevoie de ceva ambitie si efort ca sa slabeasca si nu exista vreun ceai sau pastila minune care sa faca asta, si chiar de ar fi nu ar face-o natural si corect ci gresit din punct de vedere medical, stiintific si mai ales al organismului. Va dau un ex. poti sa slabesti daca iei ca prostul laxative dar te vei deshidrata si vei muri intr-un final, deci se poate slabi pe o cale gresita? da se poate dar cu ce pret? deci numai credeti in bazaconiile si retetele miraculoase de pe net ca multi prosti si profitori, escroci circula pe net, multi carora nu le pasa de repercusiuni, pot sa iti spuna sa mananci si lut ca vei slabi, voi le luati de bune?

| biasuru explică (pentru Simpatic):

Da sunt constienta de toate aceste lucruri,cred ca cel mai bine este sa merg la nutritionist, sau analize pentru ca mananc normal, dar ma ingras. Apropo, am doua prietene care mancau vata inmuiata in coca cola, pentru a slabi!

| Simpatic a răspuns (pentru biasuru):

Nu pot spune decat ca sunt inconstiente prietenele tale.
Daca ar fi sa dau un exemplu nefast si total gresit dar care sa arate ca nu luptam suficient pentru scopul nostru : niciun om nu a iesit de la Auschwitz gras, indiferent de ce metabolism avea. Ce am vrut sa zic cu asta este nu faptul ca vreau ca cineva sa se infometeze,am vrut sa zic ca daca luptam pentru ceea ce ne dorim s-ar putea sa si obtinem, pe scurt nemancatul da te slabeste, dar nici sa faci foamea si nici metode cum ai spus de cunsotintele tale cu vata inmuiata in cola, cat nici cu laxative cum am spus eu,ci mancand putin si des, facand o serie de analize daca medicul o recomanda etc a slabi este greu daca trebuie sa o faci sanatos si usor cand o faci pe calea pierzaniei si anume sa te infometezi, de acolo apar problemele si sechele de mai tarziu.
Eu am probleme cu greutatea recunosc sunt supraponderal, nu gras, sunt facut sunt mai degraba powerlifter la corp desi imi doresc sa arat mai mult ca un culturist, dar eu consider ca nu am luptat suficient, si prin lupta ma refer la ambitie, mananc la ore nepotrivite, am metabolismul lent si asta este si un avanataj daca pot spune asa, adica singurul lucru bun este ca eu sunt solid fara sa iau prafuri mai stiu carbo, proteine, creatina etc in timp ce altii ectomorfi ii vad cu shakerile la sala, ba iau si doua -trei shakeuri de astea proteine, carbo pe zi. eu le iau din mancare si le asimilez, doar ca mananc si dupa ora 21 si asta e o greseala, dar imi este foame laughing

| biasuru explică (pentru Simpatic):

Eu cand imi propun sa slabesc, atunci ma roade stomacul cel mai tare.Pana la urma totul este psihic cred uff

| Simpatic a răspuns (pentru biasuru):

Clar este psihologic in primul rand mancatul, daca pot sa zic asta mancarea este un drog!

| biasuru explică (pentru Simpatic):

Da,am vazut pe Tlc la Doctor Now ce inseamna dependenta de mancare, Doamne fereste! Mi-as dori sa nu mai am pofta de mancare, ai sa urasc dulciurile...

| Simpatic a răspuns (pentru biasuru):

Stiu si imi place acea emisiune, dar pacat de cei care ajuns acolo, e nasol tare de ei.

| biasuru explică (pentru Simpatic):

Da unii reusesc, altii chiar mor...Doamne fereste

| Legion7X a răspuns (pentru biasuru):

Fă jogging, renunță la pâine, dulciuri.

| RAY a răspuns (pentru biasuru):

Doamne fereste! Mi-as dori sa nu mai am pofta de mancare, ai sa urasc dulciurile...

ai grija de ce iti doresti lipsa apetitului este un simpotm important in determinarea cancerului, faptul ca ai aptetit inseamna ca organismul functioneaza bine, pofta de dulce nu inseamna foamete

| RAY a răspuns:

Dupa slabire sa ingrasat 10kg mare castig ce sa spun, terminati cu dietele astea tampite ca apoi va ingrasati dublu, ingrasarea este mai daunatoare ca mentinerea greutati chiar daca vorbim de obezitate

| biasuru explică (pentru RAY):

Da asa ii, multumesc pentru raspuns

| RAY a răspuns (pentru biasuru):

Daca vrei poti intr o comunitate de slabit http://discord.gg/NmJDZD

| biasuru explică (pentru RAY):

Am sa ma uit sa vad despre ce este vorba, multumesc

| biasuru explică (pentru Legion7X):

Da... trist ce sa zic

| Legion7X a răspuns (pentru biasuru):

Https://youtu.be/Me-l2klVB7c

Uite aici să fii și mai convinsă. Click pe secția comentarii. Sunt în engleză dar poate întelegi ceva.

| biasuru explică (pentru Legion7X):

Inteleg si alte 2 limbi, nu doar engleza happy multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cretinitate

| bikku96 a răspuns:

Toată lumea trebuie să citească acest lucru înainte de comandă
https://titan-gels.ro/black-latte/