| Toea_Addy_1999 a întrebat:

Buna ziua!
Recent la bicicleta una dintre pedale (din plastic) s-a rupt vreau sa dau comanda de altele. Intrebarea este sunt sanse sa nu se potirveasca pedalele pe care vreau sa le comand cu axul?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da..se potriveste. Filetul este pe dreaptea, nu pe stanga!

| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim daca nu ai spus ce neam de bicicleta ai.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal se potrivesc dar poti face o smecherie: mergi la un centru de reparatii biciclete si sa iei numai axul. Altfel va trebui sa cumperi ambele pedale. Acolo trebuie sa specifici daca este bratul din dreapta sau stanga. Banuiesc ca s-a rupt doar pedala fara brat!

| Edisor27 a răspuns:

Posibil ca da sau nu

| Lusca1995 a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la un special pentru asa ceva, sau la cineva care se pricepe cel mai bine.

| Afi_Ionut_1987 a răspuns:

Salut. Sunt doua tipuri - de bmx si normale ca filet. https://afisport.ro/......bicicleta/
mai multe modele gasesti aici