| AlexAVR a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am decis sa incep un ciclu de Turanabol timp de 2 luni, este primul meu ciclu de steroizi.
Am avut de ales dintre Testosteron injectabil + Danabol sau Turanabol, iar eu ma decis impreuna cu alte persoane care au experienta in domeniu sa incerc Turanabol, deoarece testosteronul + danabolul este un ciclu "mai greut" ca sa fie primul meu ciclu de steroizi, am mai si inteles ca se poate dezvolta pieptul uratel.
Voi ce parere aveti despre Turanabol? Cate KG o sa pun in +? Pe langa ciclul acesta, mai folosesc si suplimente -- >Impact Whey, AAKG, Creatine Monohidrate, BCAA Plus, l-arginine + desert proteic. ( MyProtein si Weider)
Cam in cat timp de la inceperea ciclului se vor vedea rezultatele? Dar mai ales, KG, intre cat si cat pot lua? (mai ales ca este primul ciclu)
Ma alimentez bine, am 4 mese consistente pe zi si 2 gustari.
Antrenamentul este unul ca la carte, il voi face 2 luni cu un antrenor personal specializat in acest domeniu, mai ales ca el stie despre ce e vorba in aceste 2 luni.
Am discutat si cu el, dar sunt curios si de parerile voastre, voi care sunteti in acest domeniu sau ati incercat.ce spuneti?
Tin sa mentionez ca sunt tipul ectomorf.

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Cati ani ai? de cat timp mergi la sala? cate kile?

| AlexAVR explică (pentru peperonies):

18, 65 kg.

| peperonies a răspuns (pentru AlexAVR):

Esti mult, mult prea tanar pentru steroizi. Mai antreneaza-te vreo 5 ani si dupa ia din nou in considerare.

| AlexAVR explică (pentru peperonies):

Am inceput ciclul de pe 16.01. 2017, prea tarziu, efectele deja imi plac.

| peperonies a răspuns:

Apropo prietenii tai care stiu despre steroizi nu ti-au zis? cate kg o sa iei samd?

| AlexAVR explică (pentru peperonies):

Ba da, dar am cerut si parerea voastra. Am 65 de KG la 1.78(cred..sau 1.75), ma antrenez de 1 an jumatatate, iar evolutiile apar foarte greu la ectomorfi. happy

| andreyksd a răspuns:

Sa nu incerci deloc cu testosteron injectabil. am avut un prieten care a luat timp de... un an cred, iar peste inca un an a murit asta fiind anul trecut si avea 27 de ani

| cata90 a răspuns:

Salut!

Turanabol + Testosteron este mai bun decat Danabol + Testosteron fiindca nu va fi o prea mare retentie de apa. Cu alte cuvinte vei castiga masa de o mai buna calitate.

In schimb, daca ai fi vrut sa cresti mai mult si mai repede, atunci ar fi fost mai bun Danabol + Testo.

Dupa cum scrie si aici www.steroizi-originali.com/steroizi/turanabol/ Turanabolul este un steroid ce promoveaza crestea de masa musculara de calitate.

Problema in cazul tau este ca ai doar 18 ani si nu e tocmai recomandat sa incepi asa devreme cu steroizii. Aceste produse se folosesc dupa 24 de ani, dupa ce ai trecut bine de pubertate.