| alinutz911 a întrebat:

Buna ziua TPU! Daca iau proteine aproximativ, dupa cam cat timp o sa se vada ca am pus masa musculara? Mananc aproximativ 2 g /kg corp,

Răspuns Câştigător
| sLy007 a răspuns:

Buna. aici depinde si de corpul tau. sunt unii care nu au nevoie de proteine si se "umfla" usor. depinde si de proteinele pe care vrei sa le iei. depinde si dupa exercitiile pe care le faci. deci pentru a avea rezultate bune dupa aprox 2 luni ai nevoie de proteine "bune" sa zicem asa si un program destul de bun.

| Cosmin86 a răspuns (pentru sLy007):

Ce intelegi tu prin proteine "bune"? Eu stiam ca o proteina e o proteina, punct happy

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Proteinele nu sunt baza masei musculare, de ce predomina mitul asta nu stiu, masa musculara e data de genetica -maximul potential biologic, alimentatie sanatoasa, culturism facut intens, somn, cardio, gandire pozitiva, cei care manca multa carne nu sunt musculosi ce bine ar fi daca asa ar fi