| Darkhopo a întrebat:

Buna ziua TPU, sa ma prezint pe scurt baiat, 1.95 inaltime si 138 kg merg la sala de 4 zile deja, doar ca am o intrebare, eu fac sala de forta. Adica eu fac spate, piept, brate, picioare, iar la finalul unei zile fac 10 min de cardio, pe scurt sa zicem ca azi am piept fac antrenamentul de piept si la final 10 min de cardio, acum vine intrebarea, pot sa dau jos facand antrenament muscular cu doar putin cardio la final?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca faci cardio la final e OK. Poti da jos.
Dar nu asa se pune problema. Sala cere timp, mult timp. Luni de zile pana vezi primele efecte. In acest timp e bine sa incerci mai multe formule, pana vezi care e cea mai potrivita pentru tine. Cea cu cardio 10 min la sfarsit e OK. Dar vei stii ca e OK abia dupa cateva saptamini, daca vei vedea rezultate. Cintarul nu minte. Daca nu, va trebui sa schimbi asta.
Dar eu cred ca va functiona. Daca te tii serios de antrenamente.

| relian a răspuns:

Sa dai jos ce anume? Tricoul dupa tine sau ce vrei sa dai jos?

| Darkhopo explică (pentru relian):

Daca o persoana mi-a citit intrebarea si are un iq de peste 80 sar gandi la ce anume am zis ca dau jos doar nu e o intrebare legata de sport?

| relian a răspuns (pentru Darkhopo):

Exacy c e ai putea sa dai jos daca mergi la sala? Dai jos hainele de oras si pui pe alea de sport laughing eu nu vad ce ai putea sa dai jos.

Aia care merg la sala au muschi, iar daca te referi sa dai jos grasimea, paio ce sala faci daca ai grasime pe tine?

Grasimea se da jos prin mincare nu prin sport, deci maninci mai putin si grasimea va disparea in timp.

Ce mai poti da jos? Tricoul cum am zis laughing Daca esti gras nu te duci la sala, te duci si nu mai maninci laughing nu slabesti daca faci sala, poate daca rupi sala aia in bucati, si sa zic maninci f putin, atunci da piersi si din grasime

Dar sa dai jos graimea de pe tine, cel mai usor este prin mincare, reduci mincarea.
Poti sa stai in pat si sa slabesti laughing mainci f putin spre deloc si ai dat jos ce aveai de dat, simplu.

Dar unia cu IQ de asta ce spui tu, cred ca mersu la sala si bagat in ei mincare la greu ii ajuta sa scape de grasime laughing
Asta e fiecare cu cei doare.La sala merg aia care arata bine, eu asa am vazut, nu am vazut pe nimeni gras la sala laughing la sala mergi sa iti intretii muschii ori sa ii maresti, ghrasimea o dai jos acasa

| Claudiu22200 a răspuns:

Contează,deficitul caloric, nu cât cardio faci