| shindy787 a întrebat:

Buna ziua tuturor. Am inaltimea de 1.79m si greutatea de 63kg (stiu, foarte foarte slab).
Am o pasiune pentru sala si fitness, dar nu stiu cum as putea sa ma ingras. Ce sa mananc? Am incercat sa imi cresc numarul de calorii consumate, dar nu prea merge. Cum sa ma ingras mai repede?
Recomandati Danabol/Naposim?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Moron a răspuns:

Exact asa eram si eu cand m-am apucat de sala. 179 cm si 62 kg.
Intr-un an jumate am ajuns la 73kg, am pus 10-11 kg muschi, procentul de grasime a ramas la fel, poate chiar mai mic.
Nu iti recomand naposim. Citeste despre el si efectele adverse, daca tu crezi ca merita e alegerea ta.

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Foloseste proteine de calitate, poti incerca de la pronutrition. Nu trebuie sa cresti in grasime, trebuie sa cresti in masa musculara.
Nu manca prea mult, mananca sanatos si o sa se aseze pe tine.
Mergi la un nutritionist si o sa iti prescrie exact ce alimente iti trebuie, probabil te va pune sa faci si analize la sange in caz ca iti mai trebuiesc ceva vitamine.
Sunt ogramada de articole pe internet pe tema aceasta, nu are rost sa iti scriu ce o sa gasesti acolo, cauta.
Si inca ceva foarte important, daca ai arderile rapide, evita sa iei arzatoare, nu de alta dar s"ar putea sa te duci la wc dupa 5 minute dupa ce ai mancat laughing.
Succes!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cum adica "nu prea merge"?