| maradona10 a întrebat:

Ca sa cresc muschi si sa am si putere ce fel de antrenament trebuie sa combin. vreau sa arat si bine dar sa am si forta

3 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pai fiind începător atat masa musculara cat si forta se vor dezvolta împreună timp de 1 an maxim 2 de antrenamente. Dupa care in functie de antrenamentele tale vei pune accent le masa musculara sau forta.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Daca ai si grasime corporala combina antrenamentele de greutati cu exercitii cardio, si grija la alimentatie. Daca nu, esti mai norocos si poti incepe direct antrenamente de forta, greutati, rezistenta. Incepe treptat si mareste cu timpul durata si intensitatea exercitiilor. O alimentatie bogata in proteine te va ajuta pentru muschi, hidratare corespunzatoare, ambitie si rabdare si munca.

| 17Ioana a răspuns:

Cel mai important pentru ce vrei tu este alimentatia 50%, 40% exercitiile fizice si 10% genetica si odihna.
Cauta pe net Insanity workout sau p90x workout, sunt programe pentru forta si tonifiere. Pe forumuri gasesti ce alimentatie sa ai, fara carbohidrati si sa consumi multe proteine. Succes!