| TMNT2013 a întrebat:

Ca sa pui masa musculara cate repetari trebuie sa faci la un exercitiu, la uni am auzit ca 8...alti 10, la Arnold si alti culturisti 12.Cate trebuie?

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cate crezi tu ca iti intra tie bine. orice intre 5-12. difera de la om la om. daca mie imi intra 6 sa zicem, tu poate cresti mai bine pe 10. experimenteaza si vezi.

Răspuns utilizator avertizat
| florynmondialul a răspuns:

Depinde eu cand fac masa nu simt muschiul ca lucreaza cum trebuie cu 6 rep chiar daca ma fortez mai tare! eu de obicei fac 8-10rep!

| Samic423 a răspuns:

4-5 serii a cate 8 la greutate medie happy multa mancare bogata in proteine iar mesele sa fie 50% carne 50% legume

| dodorzv a răspuns:

Maxim 6 cu greutate mare.
Daca poti sa faci mai mult de 6 repetari mai pune greutate

| TMNT2013 explică (pentru dodorzv):

Maxim 6 sunt ca sa cresti forta nu masa

| dodorzv a răspuns (pentru TMNT2013):

Si daca cresti in forta logic nu cresti si in masa?

| Cosmin86 a răspuns (pentru dodorzv):

Da, dar mai putin.