| 95Cosmin a întrebat:

Ca sa se regenereze muschiul mai rapid, sa il las sa isi faca treaba sau a doua zi dupa efort sa fac niste seturi cu greutati foarte mici si repetari foarte mari inainte de a manca? Eu cred ca, daca fac asa merge mai mult sange in partea aia, astfel ducand si nutrientii din mancare, si m-am mai gandit sa mananc si ceva dulce dupa masa ca sa intre mai bine, ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nutrientii din mancare. dureaza 3-5 ore pana ajung la muschi.

Ca sa se duca "mai mult sange" in partea aia, faci 5 ore exercitii fara pauza? laughing

Odihneste-te, asa fac toti happy

6 răspunsuri:
| Rëndark a răspuns:

Eu zic sa iei o pauza. sa se odihneasca muschii

| Quicky25 a răspuns:

''Rëndark''raspunde si tu doar daca ai cunostinte nu raspunde asa aiurea.Cosmin la ce muschi te-ai accidentat? biceps, triceps?

| FuriousMadalin96 a răspuns:

NU mai faci nimic, lasi muschii sa se odihneasca, consuma niste proteine.

| 95Cosmin explică (pentru Quicky25):

Am facut mult antrenament la masa de skandenberg si am febra la antebrat.

| 95Cosmin explică (pentru Cosmin86):

Nu stiam amanuntul asta, credeam ca totul se intimpla in 30-40 min, mersi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 95Cosmin):

In 30-40 de min se absorb suplimentele cu absorbtie rapida ( ex. concentrat proteic din zer, izolat proteic, hidroizolat, creatina, etc. ).

Mancarea necesita mult mai mult timp happy