| ANdrei19899 a întrebat:

Cam cate flotari ar trebui la 13 ani sa fac pentru cresterea masei musculare?

P.S. Pot face 20 de flotari corecte.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Faci mai multe = progresezi in rezistenta, NU In masa musculara

Muschii se dezvolta marind greutatile ( daca vrei neaparat flotari, legi greutati de tine sa nu poti face peste 10, poti peste 10, maresti greutatile ).

Si in plus, ar trebui sa ai o zi de piept ( flotari ), o zi de spate ( tractiuni ), o zi de umeri + brate ( cu gantere ) si o zi de picioare, daca nu vrei sala, macar asa. Evident, TOATE cu greutati.

+ o alimentatie bogata in proteine, fara aia NU FACI NIMIC nici dupa 30 de ANI de exercitii, ca sa-ti intre bine in cap

8 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Flotarile nu sunt pentru cresterea masei musculare, sunt pentru tonifiere

| vampir004 a răspuns:

Fa cate 5 la 4 serii pe zi

| RandyMarsh a răspuns:

Cel mai bine este sa le faci in serii.
Faci 20, peste 5 minute faci iar 20, si o tii tot asa cam o jumatate de ora.Pe zi ce trece incepi sa faci mai multe.
Nu trebuie sa te limitezi doar la flotari, poti face tractiuni sau poti merge sa inoti, inotul este foarte bun. Daca nu stii sa inoti, invata.

| ANdrei19899 explică (pentru RandyMarsh):

Ar fi mai bine sa fac cate 7 in 5 seri cu pauza de 2 minute?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RandyMarsh):

Faci mai multe = progresezi in rezistenta, NU In masa musculara

Muschii se dezvolta marind greutatile ( daca vrei neaparat flotari, legi greutati de tine sa nu poti face peste 10, poti peste 10, maresti greutatile ).

Si in plus, ar trebui sa ai o zi de piept ( flotari ), o zi de spate ( tractiuni ), o zi de umeri + brate ( cu gantere ) si o zi de picioare, daca nu vrei sala, macar asa. Evident, TOATE cu greutati.

+ o alimentatie bogata in proteine, fara aia NU FACI NIMIC nici dupa 30 de ANI de exercitii, ca sa-ti intre bine in cap

| Aborted a răspuns:

De la flotari nu cresti in masa.

| Luiz_David_1905 a răspuns:

Nu e bine trebuie sa faci mai putine maxim 10-12

| oOoOPaulOoOo a răspuns:

Faci 4 serii de cate 15-20 de flotari pe zi

| Cosmin86 a răspuns (pentru oOoOPaulOoOo):

Si cu aia obtii muschi? alt copil mic