| JulesDC a întrebat:

Cand e mai bine sa faci exericitii(sport). Dimineata sau seara? si de ce. big grin

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Eu intotdeauna am preferat antrenamentul seara, o perioada am fost nevoit sa fac antrenament dimineata pe la ora 8-9 si nu a fost deloc bine, deoarece nu ai timp sa mananci destule mese cu carbohidrati si proteine pentru energie.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru SiLaS):

Sunt de acord cu Silas. Dimineata esti odihnit, dar organismul nu are suficiente resurse pentru a putea face in efort. In cele mai multe cazuri am inteles ca organismul ar fi in forma sa cea mai buna in jurul orei 18:00

| Voidwithin a răspuns (pentru SiLaS):

Exact, dimineata imi vine rau.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sport e bine sa faci, doar ca dimineata ai ceva mai multa energie si iti pui corpul in miscare pentru toata ziua

Răspuns utilizator avertizat
| ionutzul31 a răspuns:

Dimineata, pentru ca atunci esti odihnit si ai mai mult spor. Seara, oboseala isi spune cuvantul...mai mult sau mai putin, dar o face.

| Syndre a răspuns:

Cum a zis SilaS mai sus, dimineața n-ai destule mese la bord pentru energie. Depinde și cât de intens e antrenamentul, că dacă vorbim de 10 minute de cardio și 30 flotări poți să le faci și pe stomacul gol.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Dimineata, pentru ca te mentin in forma toata ziua!

| CristiSiPunct a răspuns:

E mai bine sa faci sport dimineata pentru ca vei fi mai activ toata ziua dar e si bine daca faci seara insa e si mai bine dimineata

| ariana2001 a răspuns:

Dimineata..Pentru ca seara esti obosit si nu cred ca ai chef de sport. Dimineata este bine pentru ca te trezeste mai bine si dupa ce ai dormit esti incordat si este bine si pentru un corp mai vioi si te ajuta sa slabesti si daca bei si multa apa ..este bine! Da funda plz!

| CristiSiPunct a răspuns (pentru ariana2001):

PROST!
P.S. Scuze

| ariana2001 a răspuns (pentru CristiSiPunct):

Ce vrei sa spui?