| RAY a întrebat:

Care credeti voi ca este cel mai bun exercitiu pentru brate mai mari?

As vrea desigur si experientele voastre, ma intereseaza foarte mult bratele si dezvoltarea lor, am doua gantere acasa de 10 kg fiecare.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar 10kg? biceps?
Asta e cel mai bun.
https://www.youtube.com/watch?v=O3NiFSBo3GI

Dar sa vezi rezultate calumea iti e limitat 10kg. Ar trebui zilnic sa lovesti cu multe repetari(pompare)
https://www.youtube.com/watch?v=iNbSVVaotWQ&feature=share

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce brate inseamna doar biceps?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Asta e o intrebare de noob?
Nu stiu, isi cam fte cotul cu ganterele la triceps. zic si eu. Daca nu stie ce face.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce "zilnic", muschii se dezvolta in zilele de pauza

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Muschii se dezvolta cu un volum pe masura. La o anumita perioada de timp.

Au nevoie si de pauza, cand ai intensitate, au nevoie de pauza rupturile musculare. Daca faci "light" sau medium/volum poti face si zilnic.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Alooooooooooooo mai faceti spam mult

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt destule exercitii pentru triceps cu ganterele, din multe unghiuri si planuri. Poate adauga si flotari, poate si la paralele daca are sau improvizeaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

De acord, internetul e plin de exercitii. Personal de când am pereche de benzi mi-a explodat tricepsul