| elyelena1 a întrebat:

Care cunoaste o metoda prin care pot slabi, fac sport si fitness de 4 ani dar am pus niste kilograme pe mine.

3 răspunsuri:
| mmememe a răspuns:

Sala si cel mai important, o alimentatie fara dulciuri si alcatuita din mancare sanatoasa happy. Cauta retete pe internet si exclude dulciurile si produsele de patiserie.Alimentatia e cheia.

| justadream94 a răspuns:

Sport mult si alimentatia sanatoasa..renunta la mancarea grasa si la dulciuri

vezi cate calroii trebuie sa consume o pers pe zi si daca sa spunem ar trebui sa consumi tu 2000 pe zi si momentan consumi 4000

incepe asa..primele 3-4 zile consuma cate 3800 urmatoarele 3600 si tot asa

asa slabesti repede si nu pui in pericol sanatatea

deci combina sportul cu regim alimentar si o sadea rezultate fantastice

| CristiMC a răspuns:

Ai auzit de deficit caloric? Nu!
Ca sa slabesti trebuie sa fi in deficit caloric= sa arzi mai multe calorii decat consumi.
Ex: tu ai caloriile de mentinere 4000, cu acest numar ramai la greutatea constanta. Daca consumi 3500 calorii organismul tau intra in deficit caloriic si automat slabesti...