| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai rapida metoda de a marii masa musculara?(natural)

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Trebuie sa faci intre 8 si 10 repetari la exercitiile de baza pentru grupele mari de muschi (piept, spate), banuiesc ca faci sala. Trebuie sa mananci de 5-6 ori pe zi, mese bogate in proteine si carbohidrati (peste, carne rosie, branza, oua, orez). Intre mese poti lua gustari (banane, mere), sa nu uiti de hidratare, cel putin 2 litri de lichide pe zi (apa, lapte). Odihna este si ea importanta, trebuie sa ai cel putin 8 ore de somn (atunci se refac tesuturile musculare). Am vazut ca ai pus in paranteza "natural", sper ca te gandeai doar la steroizi. Suplimentele nu strica in acest sport, chiar ajuta la unele chestii, gen: refacerea tesuturilor (ex. proteina), la energizare organismului (ex. creatina), la functionarea optima a corpului (ex. vitaminele). Daca cineva consuma suplimente, nu inseamna ca este artificial/nenatural. Sa nu confunzi suplimentele cu steroizii. Spor!

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Era o modalitate foarte rapida cu,, Evil Russian Push-Ups Program'' dar e cam aiurea... Trebuie sa faci flotari la fiecare 30/15 minute in functie de zi...
https://www.youtube.com/watch?v=FMlBUcujpw0
Asteapta putin sa adaug subtitrarea in romana!

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Sa nu uiti, fac eu 100 de flotari pe zi de vreo 3 ani de zile, si pot sa-ti spun ca rezultatele cel putin spate si piept sunt ok dar nu mai mult de atat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PainTech):

Muschi cu flotari?

Apuca-te de sah

| PainTech a răspuns (pentru anonim_4396):

Metoda aceea nu vorbeste doar de 100 de flotari pe zi. Ea vorbeste de cel putin o mie in zilele mai aglomerate... Dar ok. Faci cum vrei

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Eu ti-am spus ce fac eu, nu ce fac altii si in niciun caz de acea metoda nu vorbeam eu.

| Tig22 a răspuns:

Prin sala si alimentatie cat mai sanatoasa. Sau prin miscare in aer liber happy