| thezbx a întrebat:

Care e diferenta dintre soccer si fotbal? funda, nu vreau link

Răspuns Câştigător
| VladArtilerieGrea a răspuns:

E acelasi lucru, dar in engleza americana "football" se refera la fotbal american, si nu la fotbalul nostru!

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Americanii astia tampiti au inventat ei un cuvant, de parca ar fi inventat ei fotbalul, pardon soccer-ul (cat de urat suna soccer)

Răspuns utilizator avertizat
| radu05 a răspuns:

Nu este nici o diferenta. Soccer este denumirea folosita de americani pentru a nu se confunda cu "football"(fotbalul american)

| xjr97 a răspuns:

Same thing... soccer este denumirea folosita in america pentru a nu fi confundat cu fotbalul american