| Alexandru250201 a întrebat:

Care e grupa musculara care creste cel mai greu?

18 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

In general gambele sunt.

| siriusblack98 a răspuns:

Toti muschii picioarelor se dezvolta mai greu decat restul grupelor din partea superioara a corpului.

| Cosmin86 a răspuns (pentru siriusblack98):

De ce? Cvadricepsii se dezvolta foarte bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu vorbesti cu cei care stiu ca picioarele se lucreazã doar cu presa si gambele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, corect...sau probabil vor sa faca muschii la picioare prin alergat happy

| HadesSs a răspuns:

Nu poti generaliza depinde de la om la om in functie de genetic.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Depinde de la om la om, în general gambele sunt încăpățânate. Dar la fel de bine exista tipi cu un super genetic la gambehappy.

| Alexandru250201 explică (pentru BuLaNNNeL):

Eu credeam ca abdomenul, ma chinui de o gramada de timp cu el si parca acum a inceput "sa plece"

| RAY a răspuns (pentru Alexandru250201):

Sub burtica cu toti avem masa musculara, scapa de grasime care o acopera si baga genoflexiuni, flotari, sunt multe excertiti despre abdomen, cea mai multa masa musculara este la picioare, dar vezi de tot corpul

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Alexandru250201):

Asa cum ti.a spus Ray -> abdomenul se face in bucătărie happy. Cat mai putina grăsime, cu cât nivelul de grăsime e mai mic cu atât devine mai vizibil mușchiul.

| cristi202 a răspuns (pentru Alexandru250201):

Te chinui de o gramada de timp cu abdomenul datorita grasimii, careia acolo ii place sa se adune cel mai mult, si oricit ai trage, cu greu vrea sa se duca incit sa vezi rezultate.

| Alexandru250201 explică (pentru cristi202):

Culmea, ca n-am grasime deloc, sunt ectomorf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ischiocavernosus si bulbospongiosus.

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar este bicepsul, de aceea e si atât de mult generalizat de catre toti culturistii. Nu prea poti folosi greutati mari la el si umãrul posterior din spate, care da aspectul 3D

| Kerre a răspuns:

Aici nu exista o grupa musculara specifica care sa creasca cel mai greu, cu totii avem grupe care ne cresc relativ mai usor si mai repede decat alte grupe si altele care cresc greu. Mie personal grupa care imi creste cel mai rapid este pieptul care este foarte "avansat" fata de alte grupe de muschi iar cea mai "incapatanata" grup ar fi deltoizii ( umerii ).

Răspuns utilizator avertizat
| aADI a răspuns:

În general, mușchiul femurului, e cel mai lung și cel mai greu de lucrat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aADI):

De unde ai mai scos-o si pe asta? Dacã faci doar aparate mã gândesc si eu ca e asa laughing