| AvalohAlyn a întrebat:

Care este cel mai bun campionat de fotbal? Si care cel mai slab?

Răspuns Câştigător
| jozsef10 a răspuns:

Cel mai bun campionat este Spania iar cel mai slab este Ruanda sau Rwanda, nu stiu exact cum se scrie! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru jozsef10):

Ce vorbesti ma, cu Spania ta. Inseamna ca nu te-ai uitat la campionatul mondial de football acum 6-7 luni. Bayern-München e campioana lumii, nu ai vazut ce au facut cu Messi si cu Ronaldo. Messi a plecat acasa cu coada'ntre picioare iar Ronaldo s-a luat de cap. Mai informeaza-te. PEACE! happy

| jozsef10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai in primul rand Germania e campioana lumii si in al doilea rand, Spania este cea mai buna pentru ca Sevilla detine inca europa league, Realul detine champions league si Spania are cele mai multe echipe in cupele europene! Se pare ca tu ar trebuie sa te informezi mai mult! PEACE si tie big grin

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii tu, puterea unui campionat de fotbal nu sta doar intr un meci. In clasamentele uefa a coeficientilor Spania e pe primul loc urmata de Anglia si abia apoi Gemania.

La fel si la clasamentul coeficientilor la nivel de club. Real si Barcelona sunt pe primele 2 locuri. De indiferent de rezultatul unui meci Spania are in momentul de fata cel mai puternic campionat

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Real Madrid? Barcelona? Mai informeaza-te.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce sa ma mai informez?
astia sunt coeficientii uefa pe anul asta, oficiali si publicati pe site.

http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/

9 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Cel mai bun campionat este,dupa parerea mea,Premier League.Cel mai slab, greu de spus, sunt care un nivel al fotbalului nu foarte dezvoltat, incepand cu campionatele de fotbal din tarile africane si terminand cu cele din Asia, Oceania si chiar unele din Europa.
O seara buna.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Spania e cea mai bun campionat.
Din tarile alea sunt destul de slabe.

| dani2404 a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bun campionat e cel englez. Spania are 3 echipe bune, Germania are 2, franta 1, Italia 2-3. Parerea mea e ca in Anglia se joaca cel mai frumos fotbal, sunt multe echipe bune : Arsenal, Chelsea, Spurs, M.U., M.C, Liverpool, si deja ajungem la 6 echipe din 20 care au o istorie, care joaca in cupele europene samd. Cele mai praf campionate or fi alea din India, si toate tarile alea.

| Minge707 a răspuns:

Cel mai slab nu stiu care e sa iti spun, depinde de echipe. Dar dupa parerea mea Premier Ligue e cel mai spectaculos si sunt multe echipe tari si e plin de surprize.