Întrebare recomandată | Anonimul23322 a întrebat:

Care este diferența dintre banda de alergat magnetica și cea electrică?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://sport-mag.ro/......electrica/
Practic cea electrica are motor ce te ajuta la alergat pentru ca invarte banda. La cea magnetica tu pui banda in miscare si merge atata timp cat alergi pe ea. E manuala cum ar veni.
Normal ca cea electrica e mai performanta dar iti trebuie si curent pentru a o pune in miscare. O poti da la turatii mai mari de te fortezi mai tare si faci sport mai eficient.

| EuSuntOmul a răspuns:

Exact