| Anndi98 a întrebat:

Care este diferenta dintre dunk si slam dunk?

Răspuns Câştigător
| dyk3yy a răspuns:

Slam dunk este atunci cand dai dunk, dar prin rotatie, adica iti invarti corpul.

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu este nicio diferenta intre dunk si slam dunk ambele inseamna marcarea unui punct prin atingerea inelului de catre jucator.

| Amilik a răspuns:

Nu e nici o diferenta. De fapt inseamna unul si acelasi lucru: jucatorul sare si baga mingea prin inel, acesta fiind in aer. Termenul de slam dunk a fost inventat de comentatorul sportiv Chick Hearn.

| Dinamovistul101 a răspuns:

E acelasi lucru.

| AnoNNN1m a răspuns:

Un slam