| Miketyson a întrebat:

Care este mai bun pe strada boxul sau karatele? de ce?

10 răspunsuri:
| Dark13 a răspuns:

Amandoua dar trebuie sa stii laughing ca degeaba daca nu sti nici box nici karate atuncea sunt la fel

| denis987 a răspuns:

Boxul e mai bun. pana face el miscarea cocorului tu ii aplici doua bucati la nivel facial si l-ai distruslaughing

| onasis1961 a răspuns:

Daca le stapanesti bine, sunt foarte bune amandoua, fara diferenta.

| Casandra a răspuns:

Pe strada este mai bun parkourul... uitate la niste video pe youtube si iti vei da seama singur de ce e mai bun.winking

| ateu123 a răspuns:

Karatele ca e mai bun

| Alleksaandra a răspuns:

Karatele...fundita? te rog!

| asiodfaijooij a răspuns:

Pai pe strada cred ca ar fi mai bune karatele deoarece se axeaza pe autoaparare.boxul este mai mult un sport al minti dar pe strada e cu totul altceva.De exemplu aveam doi prieteni unul era campion la karate iar unul la box.cel de la carate il batea cu usurinta.Nu spun ca boxul nu e bun dar >pentru batai de strada mai bine te duci la Karate.

| DrPlesa a răspuns:

Ambele sunt eficiente.Eu practic box insa pe strada il combin cu prize si lovituri.Concentrare e maxima la fel si forta si viteza, antrenamentul e destul de usor. Daca vrei mai multe expilcatii da un reply.

| DarkMember a răspuns:

Karatele sunt mai bune pe strada pentru ca se concentreaza pe maini, picioare etc.Boxul se concentreaza cel mai mult pe brate. Dupa parerea mea boxul este pentru 1 vs 1 iar karatele...pentru mai multi.

| razvanboxerul a răspuns:

Boxul este bun pentru ca:
-ai conditie fizica foarte buna
-te dezvolti foarte mult din punct de vedere fizic dar si psihic
-facand meciuri de vox te obisnuiesti cu loviturile puternice
-inveti sa dai bine cu pumnul
-inveti sa faci eschive si sa ti garda
-si iti dezvolti viteza de atac si reflexiile.
Karatele este bun pentru ca:
-inveti sa dai cu pumnul di cu piciorul
-inveti sa barezi anumite lovituri
-iti creste vizteza de reactii dar si cea de atac
-nu te dezvolti din punct de vedere fizic doar psihic.
Eu consider ca boxul este mult mai bun intr-o bataie de strada.