| BadBoy1998 a întrebat:

Care-i treaba cu Arzatoarele de Grasimi? Afecteaza ficatul? Cum te slabesc? Is pentru barbati si pentru femei? / Care-s avantajele si dezavantajele?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Sunt foarte bune si depinde de organism dar in foarte multe situatii nu afecteaza nimic. Eu de exemplu am folosit foarte multe arzatoare de grasimi si nu am avut nimic. Cel mai des am folosit carnitina care se gaseste si in diferite energizante.
Poti gasi mai multe articole pe temele astea pe google.
Arzatoarele de grasimi se iau mereu inainte de antrenament. Adica trebuie sa faci sport. Pe langa asta, trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Adica daca bagi o shaorma dupa, este egala cu 0.
Daca te duci la sala poti vorbi mai multe cu antrenorul de acolo. (daca este calificat, a studiat si nutritia si stie sa iti spuna ).
Poti studia si nutritia acasa, sunt foarte multe articole pe google. Eu asa am invatat si din propria experienta.
Daca ai un nutritionist in oras, poti sa te duci si la el sa iti prescrie o dieta ceva. Exista si arzatoare de grasimi naturale. De exemplu, o banana dimineata iti mentine nivelul ridicat de carbohidrati si nu mai simti asa tare senzatia de foame in cursul zilei.
Succes!

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu prea isi au rostul. Cu 2000 kcal/zi am slabit putin peste 4 kg in 16 zile fara niciun supliment alimentar.