| alexx102428 a întrebat:

Care meci credeti ca o sa fie mai interesant CFR-FCSB sau FCSB-DINAMO?

17 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

CFR-FCSB desii sunt fata ador sa ma uit la meciuri, ciudat ca imi joaca echipele preferate impreuna

| cyupaku a răspuns:

Cfr steaua

| sorinake a răspuns:

Inca va uitati la fotbalul romanesc?
Incercati mai bine sa va uitati la meciurile din Anglia, Germania sau Italia.

| Drimmero a răspuns (pentru sorinake):

Uite aici cineva care gandeste cu adevarat!
Premier League-ul e numarul 1,, nu inteleg ce vor sa mai vada la meciurile din liga 1

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Drimmero):

Tu n-ai auzit de La Liga, nu?laughing

| Drimmero a răspuns (pentru TheCraftingHero):

Altu' innebunit dupa capsunari, ce sa vad la Grenade si Levantici?
Fotbalul englez e baza, pasiune totala si fotbal adevarat.

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Drimmero):

Fotbalul englez e bani, bani, bani.Cand a mai avut Anglia o echipa macar in finala UCL, daca nu sa o castige? Chiar nu vezi ca Spania domina fotbalul mondial? Rlly, doar n-o sa vii sa imi spui ca Chelsea/Arsenal/Liverpool/United sunt mai bune ca Real/Barca/Atletico/Sevilla? Hai ca poate Sevilla e mai slaba, dar Real, Barca, Atletico domina fotbalul.Si eu sunt fan Anglia(Tin cu Liver) dar La Liga e mai buna.

| Drimmero a răspuns (pentru TheCraftingHero):

Am comentat eu ceva de valoarea celor 3 granzi din Spania fata de englezi?

E drept ca e overrated Premier League, dar eu raman fan al acestui campionat indiferent, pentru mine e cel mai frumos campionat, cel mai atractiv.
Stai linistit... se duc si capsunarii la vale, vin tare acum englezii din spate, anul asta sigur City va face o figura interesanta in UCL.

| TheCraftingHero a răspuns (pentru Drimmero):

Rlly? laughing) ma faci sa rad.City daca ajunge in QF ar trebui sa fie mai mult decat multumita. Daca o echipa din Anglia are sanse sa ajunga mai departe de QF in UCL aia e United.

| Drimmero a răspuns (pentru TheCraftingHero):

Yawnited? Bwhahahaha, nici intr-un caz... mai degraba iese Spurs din grupa aia cu Real si BvB decat sa ajunga aia in sferturi sau mai departe.

City in mod normal ar trebui sa castige campionatul, au cel mai complet lot, nu stiu daca Guardiola o sa faca insa fata nivelului in acest sezon, am vazut ca a mierlit-o sezonul trecut cand era de acomodare.

| sorinake a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt cu RAPIDUL din copilarie cand tatal m-a dus pe Giulesti. Nu am sa uit momentul. De atunci am strans deplasari in toata tara, pe aproape toate stadioanele importante din Romania. Dar atunci traiam toate altfel. Si chiar si fotbalul era altfel (vezi parcursul Rapidului si Stelei in Cupa Uefa).
De atunci fotbalul s-a scufundat tot mai adanc in mocirla. Totul datorita conducerilor, banilor, proprietarilor de cluburi analfabeti dornici de avutie de moment dar nu si de a lasa ceva in urma.
Fotbalul romanesc efectiv nu mai are nicio calitate si se vede asta si la nationala foarte bine.

In Anglia pot fi bani, nu mai multi ca in Spania cred, insa fotbalul a ramas placut ochiului, se joaca rapid si frumos. Tribunele sunt aproape de teren si dau o atmosfera extraordinara.

P.S. Anul asta am avut ocazia sa ajung la Emirates Stadium, Arsenalul fiind echipa a doua de suflet a mea si a tatalui meu.
A fost ceva... unic big grin

P.S.2 Calitatea unui campionat nu se masoara in cate echipe sunt prezente in Champions League. Asta e strict parerea mea.

| Drimmero a răspuns (pentru sorinake):

Foarte corect spus, doar ca in Anglia se dau mai multi bani decat oricare alt campionat!

Respect, tunare, respect! COYG pana la moarte

Liga 1 a fost farmecul vietii la inceput, dar acum s-au schimbat lucrurile.

| sorinake a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt de parere ca MONDIAL se baga mult prea multi bani in fotbal. Sumele astronomice care se dau pe aceste transferuri sunt efectiv nesimtite.
Si sunt sporturi care au de suferit din cauza asta.
Macar daca fotbalul ar da inapoi cat se baga in el.

Ai vazut performant nationalei noastre de ping-pong?
A fost vreun meci de ping-pong din campionatul national? mai exista campionat national?
Ce performante uluitoare am avut la handbal. Degeaba.
La Hochei, am avut grupa de campionat mondial la Galati. Degeaba.

In fine, fiecare se uita la ce vrea. Dar daca ratingul ar scadea le-ar da de gandit astora si s-ar mai schimba cate ceva in Romania.

FZR | COYG happy

| Drimmero a răspuns (pentru sorinake):

Pietele au fost stricate de mult, vezi cazuri in care Real, United, PSG, City si nu mai zic de Chelsea care arunca cu preturi care au dat peste cap bunul simt, fotbalul in decada trecuta era de 1000 de ori mai frumos, aveai ce sa vezi, acum vezi doar jucatori care alearga sa nu adoarma si banii vin facand fix nimic.

Nu ma uit la restul sporturilor, tot loial fotbalului am ramas.
Drepturile Tv contribuie enorm cu sumele astea halucinante.

| Curious1010 a răspuns:

Din punct de vedere ca atractie la stadin Steaua-Dinamo, CFR- STEAUA o sa fie mai spectaculos

| Curious1010 a răspuns:

Sa imi dai funda, daca o sa fie devarat ce am zis

| foxylady2412 a răspuns:

FCSB - Dinamo, avand in vedere ca sunt rivale, va fi tenisune mai mare intre echipe
Meciul cu CFR o sa fie lejer...