| chiki1201 a întrebat:

Care sunt cele 5 teste motrice? la ed. fizica spuneti please!

Răspuns Câştigător
| XD_Bianka_1997 a răspuns:

A. Evaluarea initiala.
B. Evaluarea cumulativa sau sumativa.
C. Evaluarea continua sau formativa.
D. Evaluarea masurarii.
E. Evaluarea de predectie.

| popmirgea1999 a răspuns (pentru XD_Bianka_1997):

Prin astea ce se intelege?big grin

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Evaluarea initiala, cumulativa, continua, masurarii, de predectie

| Derbedeu24 a răspuns:

Evaluare initiala, evaluare cumulativa (sumativa), evaluare continua (formativa), evaluare masurarii, evaluare de predectie (npc )

| Verdes_Cristinutza_1995 a răspuns:

Cele 5 teste motrice nu-i nici initiala, nici sumativa si nu stiu care dar ele sunt:
1Alergare de suveica 3х10m
2Ridicarea trunchiului timp de 30 sec
3Aplecare inainte, se finalizeaza in pozitia statica timp de 3 secunde se inregistreaza cu rigla in cm
4saritura in lungime de pe loc
5 fetele flotari si baietii stind atirnat la bara fixaexecuta indoirea si dezdoirea bratelor.