| CristiCQH a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente exercitii fizice de facut in casa pentru slabit? Sunt exercitii care ar ajuta doar la dat burta jos? Daca da, care?

14 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Iti cumperi o bicicleta medicinala fitness si faci/pedalezi la ea in fiecare zi 30 minute minim.E exercitiu cardio si ajuta foarte mult la slabit si la ars caloriile.
Sanatate si succes!

| RAY a răspuns:

Conteaza deficitul caloric si mersul pe jos, eu cand mergeam pe jos eram slab, vreo 10 -20 de km bagam des in adolecenta nu acasa si afara in mediu, scapi de depresie, ganduri rele

| Cosmin86 a răspuns:

Asta e o aberatie.

1. abdomenele NU ajuta la slabit in niciun fel, ce sa mai zic de burta
2. nu exista slabire localizata, corpul arde grasime din tot corpul, NU doar in zona pe care o lucrezi

| DianaElena009 a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti atat de sigur? Cred ca te-ai informat gresit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DianaElena009):

Ce sport practici? SI ce inseamna la tine "performanta"? Performanta = medalie, macar de bronz?

Arata-mi UN SINGUR articol scris de medici sportivi (sau de sportivi de performanta, dar performanta adevarata, gen aur la europene) care sustine ca abdomenele ajuta la slabit sau sa nu mananci dupa 7 seara.

Din 1 milion de articole arata-mi UNUL SINGUR.

| DianaElena009 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca te intereseaza, dalaughing))am obtinut medalie de argint la natioanel( proba 1500m). Pragul maxim de energie în meridianul stomacului este atins între orele 7 şi 9 dimineaţa, iar în canalul splinei, energia atinge cota maximă între orele 9 şi 11. Prin urmare, cel mai bine este să mâncăm întrre orele 7 şi 9 dimineaţa, întrucât energia alocată digestiei este maximă în acest interval. 12 ore mai târziu, energia din aceste meridiane atinge cel mai scăzut nivel, drept pentru care învăţaţii chinezi ne sfătuiesc să nu mai mâncăm după ora 19

| Cosmin86 a răspuns (pentru DianaElena009):

Ok, tot nu mi-ai aratat un articol care sa sustina ce zici tu.

Din sute de mii (milioane) de articole, nu poti sa-mi arati unul?

p.s.: "drept pentru care învăţaţii chinezi ne sfătuiesc să nu mai mâncăm după ora 19", arata-mi si asta UNDE scrie. UNDE ne invata invatatii chinezi asa ceva. Eu am fost in china, am vizitat mai multe temple si nu am auzit nicaieri asa ceva.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Bună.
În prima zi. Puneți o oala de sarmale la 2 cm de tine și faci exerciți fizice.
În a doua zi. Pui într-o pungă un cabanos și îl ți în mana, în timp ce alergi desigur. Iar dacă obosești desfaci punga și asa slăbești. La soțul meu a funcyonat

| uchihasasuke09 a răspuns:

Exercitii fizice, foarte putini carbohidrati si mai putine calorii cu 300-500 si proteine 1.5g/kg corp(asta daca faci sala, daca nu ajung si 1.2g/kg).

| DianaElena009 a răspuns:

Buna! Fac sport de performanta de aproximativ 5 ani si am observat ca abdomenele sunt cele mai bune exercitii pentru abdomen+ sa nu mananci dupa 7 kiss?

| Cosmin86 a răspuns (pentru DianaElena009):

Ciudat ca dupa 5 ani de sport de performanta spui asa ceva legat de abdomene...

| RAY a răspuns (pentru DianaElena009):

Serios incredibil dupa 5 ani de sport de perfomanta nu ai aflat ca coloana este deranjanta foarte mult si muschi abdominali care si asa mai mereu sunt solicitati, alta tampenie e sa nu manci dupa ora 7 cica,wow,ce logica are asta? fizic, vorbim de biologie, fizica, stiinta, egl cand consumi ceva, importante sunt calorile =energia consumata

| Manale_Ale_1974 a răspuns:

Știu ca abdomenele sunt specific pentru dat burta jos, incearca

| RAY a răspuns (pentru Manale_Ale_1974):

Abdomenele nu au legatura cu slabitul dar cu coloana au, mare atentie la sanatate, sprinturile ard grasimea abdominal cel mai bine