| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt cele mai grele sporturi?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Grele din ce punct de vedere?
Grele pentru fizic sunt toate sporturile de contact, apoi sunt acele sporturi complexe cum ar fi triatlonul, maratonul etc Cam toate sporturile de performanta sunt grele pentru ca te intreci cu altii si trebuie sa faci sacrificii sa fii printre cei mai buni.
Alte sporturi grele de aceasta data din punct de vedere al mintii: poate fi sahul.

| gabicoo a răspuns:

1- Halbere
2- Coniac - Canoe
3- Sticlism
laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru gabicoo):

Da, duci paharul la gura, se numeste sport laughing

in rest, cel mai GREU e sa fii cyber-athletic, din cauza ca iei in greutate serios stand pe scaun si mancand junk food big grin

| AnastasiaK a răspuns:

Ma gandesc la cele din zona balet, gimnastica, etc pentru ca nu le pot face oricine. Trebuie sa fie incepute devreme si e necesara multa munca + anumite caracteristici fizica (baleria de 2m nu prea vezi). S-a spus de sporturi de contact mai sus, eu nu sunt de acord, desi am practicat cateva si stiu cata munca presupun. Cu toate astea, e vorba de munca, iar cu munca si determinare, le poate practica oricine si chiar si apucandu-se dupa adolescenta. Maratonul si triatlonul la fel. Iar sahul nu mi se pare atat de mult un sport al mintii, cat un test de memorare. Bineinteles, in toate cazurile am vorbit despre practicarea la un nivel mai jos a sportului respectiv, nu de inalta performanta. Cea din urma este evident ca e foarte greu de atins in orice sport.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Halbere, sticlism, coniac-canoe.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

1. Powerlifting
2. Arte Marțiale
3. Triatlonul