| intrebcenustiu a întrebat:

Care sunt cele mai simple metode de a da burta jos? In afara de clasicele abdomene?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tai din rata metabolica 350 de calori si mergi pe zi dore, daca nici atat nu poti e trist

| Frank51 a răspuns:

Încă ești la stadiul în care crezi că abdomenele te ajută să slăbești?

| aXy99 a răspuns:

Abdomenele nu dau burta jos. Si nici nu ard prea multe kcal. Trebuie sa fii in deficit caloric pentru a slabi.

| Zuzu1991 a răspuns:

"in afara de clasicele abdomene?"
si eu am crezut asta multa vreme, dar e un mit urban, poti sa ai muschi foarte puternici sub 15cm de grasime pe burta

| Werrich a răspuns:

Liposuctie
Micșorarea stomacului
Lipoaspiratie

| Apokales a răspuns:

Abdomenele nu te scapa de grasimea corporala, ci doar ajuta la construirea masei musculare, a patratelelor. Cea mai eficienta metoda este crearea deficitului caloric, prin dieta/alimentatie. Considera exercitiile fizice, miscarea ca fiind un bonus. Daca nu ai alimentatia bine pusa la punct, nu faci nimic.

| RobertMoon a răspuns:

Caută și tu pe YouTube, lose weight timelapse sau lose belly progress și vezi cum au reușit alții, ce au făcut...

| dinaprilie a răspuns:

Tu crezi ca aici e democratie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficit caloric

Adica iei mai multe calorii decat dai. Poti sa faci deficit caloric cu orice, important este sa iti dea mai putina energie.
De ex:
5 kg de castraveti au 750 de kcal, exact cat poate avea o portie zdravana de cartofi prajiti, cu putin ketchup.
Bine, e mai sanatos sa consumi alimente care sa iti dea putine calorii dar un numar mare de nutrienti, ca sa nu devi anemic.

Iar ca sa nu te infometezi, poti sa faci deficitul caloric mai putin strict si sa faci si sport.

| 1234568807 a răspuns:

Trebuie sa renunti la grasimi/prajeli/dulciuri si sa faci alergare

| Design2021 a răspuns:

Alergat sau sarit coarda constant si incearca sa mananci mai putini carbohidrati.