| AlexSkillz19 a întrebat:

Cat cresc la pubertate? Am 14 fix facuti recent si 1.66

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti creste chiar si un jumat de metru sau deloc, sau intre ele.
Depinde de genele mostenite si modul tau de viata.

| 1231242 a răspuns:

Depinde de multe lucruri intrebarea ta, cel mai mult genetic, daca parintii tai au inaltime medie sau bunicii tai la fel, cel mai probabil o sa ai si tu.Inaltimea se poate "retusa", dar geneticul dicteaza pana la urma.

| AlexSkillz19 explică (pentru 1231242):

Unchii ce au 1.80, dar bunicii 1.70 si tata 1.75

| AlexSkillz19 explică:

Tata are 1.75

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Depinde de genele tale. Daca ai in familie persoane inalte atunci vei credte destul de mult.Eu la 14 ani aveam 1, 71...nu am mai crescut.depinde si daca practici anumite sporturi, de exemplu înotul inalta destul de mult.te pup