| George021837 a întrebat:

Cat de bun este street workout pentru un ectomorp?

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu exista sporturi pentru anumite tipuri somatice, cum tu ca om NU ai doar un singur tip somatic. Crezi ca esti ectomorf fiindca esti slab. Mănâncă, antreneaza-te, dormi bine si mai vorbim peste vreo 2 ani, ce zici? Prin sw iti mărești forta, bineinteles vei acumula si masa (dar nu la nivelul unuia care face sala, unde are extrem de multe oportunitati).

| George021837 explică (pentru BuLaNNNeL):

Mă interesează mai mult forta
Mulțumesc pentru raspuns

| George021837 explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu eram convins ca sunt dar am auzit de testul acela care trebuie sa prinzi cu degetul cel mare al treileana deget ținând de incheietura și eu când fac asta chiar mai ramane și puțin spațiu

| Cosmin86 a răspuns (pentru George021837):

Pentru forta faci maxim 3-4 repetari la un exercitiu. Cand POTI mai multe, adaugi greutate.

Spre ex. la tractiuni legi discuri de tine (sau un rucsac greu in spate, etc.).

| anonim_4396 a răspuns (pentru George021837):

Poti lucra si forta dar si masa musculara saptamanal, vezi nucleus overload pe internet merge foarte bine cu street workout. dar si greutatile atasate.

| George021837 explică (pentru anonim_4396):

Îmi poti da un link?