| MaryusSK2012 a întrebat:

Cat e bine este sa iei proteine(prafuri) cand faci sala la 16-17 ani? Adica gen e ok sau ar trebui sa nu iau de pe acum?

4 răspunsuri:
| WorldTraveler2553 a răspuns:

Părerea mea este că nu e deloc ok să iei prafuri din anul în care te-ai apucat de sală. Începi să lucrezi în mod natural, iar peste 1 an - 1 an jumate poți lua, pentru că ești la o vârstă destul de acceptabilă pentru așa ceva.Ideea e că trebuie să aștepți aproximativ 1 an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu stii ca nu iti poti lua proteinele din alimentatia normala, da, poti lua. Sunt proteine, nu prafuri magice. Le gasesti si in alimente, nu sunt substante artificiale.

| aXy99 a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

Si ce ar fi artificial la niste proteine luate extrase din zer? laughing

| aXy99 a răspuns:

Daca nu poti manca 2g/kg de proteine zilnic, ia.