| thegodfather12 a întrebat:

Cat inseamna o tura de stadion in metri?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La un stadion cu pista de atletism lungimea pistei este de 400 m. In rest lungimea unei ture depinde de dimensiunile terenului de fotbal, nu au toate o dimensiune fixa ci intre anumite limite.

| Clorox a răspuns:

Depinde de dimensiunea stadionului...

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Hmm
Cand am dat probele la Academie ne-a pus sa alegam 2 ture si inca o jumatate, asta inseamna ca o tura are 400m, dar asta pe pista.

| thegodfather12 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Ai intratt?

| thegodfather12 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Spune mi cum e, ca vreau si eu sa dau

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru thegodfather12):

Nu, istoria invatata de unul singur s-a dovedit a fi o alegere neinspirata.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru thegodfather12):

Ce anume mai exact? Am un raspuns foarte detaliat, dat cam acum un an, stai sa caut.

| thegodfather12 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Si nu ai mai incercat?

| rrrp a răspuns:

Astia zic asa:

Dimensiunile terenului de joc, în cadrul meciurilor oficiale internaționale, trebuie să aibă o lungime cuprinsă între 90–110 m, iar lățimea, între 50-75m

deci sa zicem max.: 2x110+2x75 = 370m