| Antonia23K a întrebat:

Cât poți sa slăbești in primele 2-3 luni dacă ești in deficit caloric?

Răspuns Câştigător
| Bronson1 a răspuns:

Sunt astfel de calculatoare pe net, dar iti raspund la intrebare.

Pentru a slabi jumatate de kg pe saptamana, faci un deficit zilnic de 500 calorii. Daca vrei sa pierzi 1 kg pe saptamana, faci un deficit de 1000 calorii pe zi.

Acuma problema apare la un deficit exagerat, ca si cel de 1000 calorii, ca pierzi si din muschi si din grasime.

Cel mai bine e sa faci un deficit de maxim 500 calorii zilnic, pe langa care sa faci si miscare. Miscarile de tip cardio ajuta mult arderile (alergare usoara, box - dai la sac sau cu partener de sparring, inot, etc.).

Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bronson1):

Un raspuns foarte profesionist pentru categoria aceasta a TPU-ului laughing
Bravo

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat este deficitul caloric!

In orice caz, daca elimini complet: zaharul, dulciurile, fainoasele, painea, pizza, sucurile si alcoolul, garantez ca vei slabi din prima saptamana.
Recomand si alergatul, cel putin 30 minute pe zi, fiindca acolo se ard calorii multe.