| Vectra1 a întrebat:

Cat timp trebuie sa iau creatina sa nu ma afecteze? ( ma gandeam sa iau o luna dupa sa fac pauza o luna, dupa iar sa iau... si tot asa ) Cum imi recomandati sa fac? DAU FUNDA ( am 17 ani )

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Sunt facute teste cu folosire zilnica pe timp de 5 ani si persoanele respective nu au fost afectate cu nimic. Creatina este o substanta naturala pe care o ai deja in organism doar ca este la un nivel redus si organismul o foloseste in alte scopuri. Este un supliment 100%natural.

6 răspunsuri:
| Hypermoon a răspuns:

Dacă te duci la o sală de fitness, cel mai bine ar fi să te sfatuiești cu Instructorul tău, el ti-ar spune cât și cum să adaugi creatina fără să te nu afecteze sau să apară alte probleme.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru DovleacTurbat):

PS. 5g pe zi fara perioada de incarcare este o prostie. Daca ai probleme cu rinichii sau diabet ar fi mai bine sa consulți un specialist, daca esti sanatos baga fara probleme.

| Vectra1 explică (pentru DovleacTurbat):

Adica " fara perioada de incarcare "? Fara sa ma duc la sala?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Vectra1):

laughing Nu. Perioada de incarcare inseamna sa iei in primele zile 15-20g pe zi.

| Vectra1 explică (pentru DovleacTurbat):

Mersi mult laughing) o sa dau comanda la Creatine Fx. ai o recomandare mai buna?

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Vectra1):

Nu-ti pot recomanda sau cel putin la acest supliment singurul aspect de care trebuie sa ti cont este Creatina Monohidrata Simpla (vreo 20-30 de lei) am cumparat creatina monohidrata simpla Arnold am dat 150 de lei parca, ghici ce? Am cumparat "numele de Arnold" efectul ests acelasi. Ia-ti creatina monohidrata simpla (pudra).