| Roxanaa94 a întrebat:

Cat timp trebuie sa merg la sala ca sa pot face muschi?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde cat ii vrei de mari

| Roxanaa94 explică (pentru Cosmin86):

Vreau sa imi lucrezi bratzele si posteriorul...

| Roxanaa94 explică (pentru Cosmin86):

Vreau sa mi lucrez bratele si posteriorul

| Cosmin86 a răspuns (pentru Roxanaa94):

Depinde de metabolismul tau, de ce mananci, de cum te antrenezi, de odihna ( muschii cresc in zilele de pauza, nu cand ii lucrezi ).

In general in cateva luni se vad diferente destul de bune, daca faci totul cum trebuie. Vorbeste si cu instructorul de la sala.

1. mareste cantitatea zilnica de proteine
2. acorda cel putin 48 de ore unei grupe musculare
3. pune accent pe exercitiile de baza, la brate sunt :
biceps : flexii cu bara dreapta din picioare
triceps : flotari la paralele sau impins cu priza ingusta sau flotari la banca
umeri : impins cu haltera de la piept (sau cu 2 gantere ), plan putin inclinat
posterior : genuflexiuni cu haltera pe umeri ( squats ), iti lucreaza tot piciorul + te ajuta sa obtii un posterior cum vreti voi fetele

Pe langa astea, mai faci exercitii la aparate.

P.S. : citeste asta ca sa intelegi cum faci seriile
http://www.getfit.ro/......serie.html

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Mult
e nevoie de multa munca dar nu strica sa te apucihappysporul e sanatate curatahappy

| dragosvalentin69 a răspuns:

De maine pana...