| Amoniac a întrebat:

Cate abdomene trebuie facute pe zi pentru a dezvolta muschii abdominali?

Răspuns Câştigător
| liitle a răspuns:

Tot de trei ori pe zi, petrece 15 minute lucrandu-ti muschii. Abdomenele trebuie facute in serii de 3 pe zi, cate 5 minute fiecare sesiune funda?puppy dog eyes

| Tyysonn a răspuns (pentru liitle):

Abdomenul este o grupa de muschi care poate fi lucrata cam in fiecare zi, eu iti recomand sa le faci de 5-6 ori pe saptamana. Cauta pe youtube filmuletul 8 minute abs si lucreaza dupa acel program, pentru ca vei lucra toate grupele de muschi ale abdomenului (superior, inferior si oblici), dupa 1 luna vei avea rezultate vizibile, asta in cazul in care corpul tau nu are straturi de grasime pe abdomen, pentru ca in acest caz va trebui sa ai grija neaparat la alimentatie si sa renunti la grasimi, prajeli si alte alimente care se depun pe abdomen. nu uita de fundawinking

| liitle a răspuns (pentru liitle):

Mersi de funda:*

| Amoniac explică (pentru liitle):

Nu ai pentru ce.

7 răspunsuri:
| xcristix a răspuns:

Nu trebuie sa faci de 10 ori pe zi ci doar odata si sa mananci multa mancare care contine proteine:carne,peste,oua, lapte, branza.si cauta pe youtube 8 minute pentru un abdomen perfect sau in engleza 8 minute abs.si sa le faci doar o data pe zi, cel mai bine ar fi sa le faci seara ca atunci se dezvolta cel mai bine muschii

| DrunkenRat a răspuns:

Orice abdomene. Ideea este sa soliciti musculatura astfel incat sa "arda".

| babzibazatu a răspuns:

Fiecare isi face antrenamentul zilnic. Aici intervine si factorul genetic si dieta pe care o ai. Daca mananci multe grasimi, nu o sa ai niciodata un abdomen dezvoltat si care arata si bine. De asemenea, daca parintii tai au burta, esti predispus si tu la burta, si de aceea va trebui sa faci ceva mai multe exercitii.
Concret ti-as spune sa faci cate 3 serii de 100, una dimineata, una pe la amiaza, si una dupa masa-seara (dar nu foarte tarziu).
Succes!

| crisiss a răspuns:

Ar trebui sa te duci la sala si sa ai si un instructor este modul cel mai rapid si eficientwinking