| anonim_4396 a întrebat:

Cate Kilograme este anormal sa pierzi intr-o luna daca nu tii dieta? Adica daca mananci zilnic de la fast food si nu ai un program anume de mancat.

Răspuns Câştigător
| vclaudiu7 a răspuns:

Eu din ce mam documentat intre 0, 5kg- 1kg per saptamana este sanatos, dar nu uita de apa, ca de multe ori ai retentie de apa

Cele mai frecvente strategii alimentare pentru pierderea în greutate au fost restricționarea anumitor alimente (87, 6%), limitarea cantităților (44%) și numărarea caloriilor (43%). Aproximativ 25% au numărat grame de grăsime, 20% au folosit formulă lichidă și 22% au folosit o dietă cu sistem de schimb. Astfel, există o variabilitate în modul în care a fost obținută scăderea în greutate (cu excepția faptului că este aproape întotdeauna prin dietă plus activitate fizică).
https://my-universe-2020.blogspot.com/......0greutatea

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred ca vei pierzi ceva daca consumi fast food, valoarea acelor alimente este foarte mare, o shaorma mare = 1800 de calori, asta inseamnca cat consuma organismul tau in 24 de ore, plus suc =300 de calori, aceste produse produc dependenta, pacalesc sistemul care spune creierului gata te-ai saturat, foamete non stop, desi cred ca sunt sanse mari sa pui kg nu sa pierzi

| vclaudiu7 a răspuns (pentru RAY):

Sa intelegi de fapt intrebarea, eu nu mananc de la fast food si nici nu beau sucuri, am 69-70 de kg la 1.73. Cate kilograme este anormal sa pierzi intr-o luna cu o dieta fixa?

| vclaudiu7 a răspuns (pentru vclaudiu7):

Multumes frumos!

| vclaudiu7 a răspuns (pentru vclaudiu7):

Eu din ce mam documentat intre 0, 5kg- 1kg per saptamana este sanatos, dar nu uita de apa, ca de multe ori ai retentie de apa

Cele mai frecvente strategii alimentare pentru pierderea în greutate au fost restricționarea anumitor alimente (87, 6%), limitarea cantităților (44%) și numărarea caloriilor (43%). Aproximativ 25% au numărat grame de grăsime, 20% au folosit formulă lichidă și 22% au folosit o dietă cu sistem de schimb. Astfel, există o variabilitate în modul în care a fost obținută scăderea în greutate (cu excepția faptului că este aproape întotdeauna prin dietă plus activitate fizică).
https://my-universe-2020.blogspot.com/......0greutatea