| irinuta1113 a întrebat:

Cate minute ar trebui sa dureze un antrenament pentru a avea multi muschi pe mine?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ori cate antrenamente ai face, NU vei a avea multi muschi pe tine!
Numarul muschilor este identic la fiecare om intreg.

Tu poti sa faci antrenamente Doar pentru INTARIREA muschilor.
Pentru asta trebuie sa cresti timpul si efortul constant, la fiecare ocazie cate un pic mai mult decat anterior.
Efortul suplimentar (dupa ce te simti deja epuizata) este faza in care ti se intaresc suplimentar muschii.

Evident, inainte de antrenament trebuie sa faci minim 5 minute exercitii de incalzire, iar dupa antrenament minim 3-5 minute exercitii de relaxare.

Antrenamentele trebuie facute la indicatiile- si sub supravegherea unui antrenor calificat!

| AnastasiaK a răspuns (pentru Bula):

Nu exista sa iti intaresti muschii. Tesutul muscular prin natura lui e tare. Prin antrenament poti sa cresti rezistenta si/sau masa musculara, in niciun caz sa-i intaresti...

| Bula a răspuns (pentru AnastasiaK):

Mmmdaaa...
Prin "intarire" am vrut sa spun cresterea rezistentei.
M-am exprimat gresit, scuze!

| RAY a răspuns:

Asta nu vine peste noapte, trebuie sa faci culturism, alimentatie, somn, fructe, legume etc
o solutie buna este administrarea de testosteron dar isi vei pierde par / numai vei avea menstruatie, de aia o dieta bogata in grasimi este buna si vitamina d si zinc

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Si proteine desigur

| tintareco a răspuns:

E de la caz la caz,se întîmplă treptat,sub îndrumarea unui antrenor,luîndu-se în considerare, vîrsta, sexul, greutatea, înălțimea și alte criterii stabilite de antrenor.

| irinuta1113 explică (pentru tintareco):

Te rog sa imi raspunzi la intrebare, cate minute ar trebui sa dureze?

| tintareco a răspuns (pentru irinuta1113):

5 minute încălzire, 20 minute antrenament, 5 minute revenire, repaus, este minimul...

| heracles a răspuns:

Irinita,irinita, vrei sa bati pe cineva? sau vrei sa-ti dezvolti musculatura, apropo, tu ai muschii pe tine, dar ei trebuie dezvoltati, de fapt muschii sunt fibre musculare, nu ai invatat anatomie?

| heracles a răspuns:

Si este un sport in care nu-ti trebuie antrenor, deci poti sa faci si acasa

Răspuns utilizator avertizat