| RAY a întrebat:

Cate minute durează un antrenament? Cate runde un anumit excercitiu? O runda trebuie sa includa opt ridicari?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

O ora antremanetul de forta doua grupe de muschi a cate trei zile pe saptamana.
Se fac de obicei patru exercitii diferite a cate 4 serii fiecare x 8-12 repetari.
Apoi se poate face 30-45 minute bicicleta sau alergare la nivel mediu cu un 60-80 % din pulsul maxim admis.
Pulsul maxim admis este 220 minus varsta.
Si din rezultat se calculeaza 60-80 %.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, e bine si ca acolo, ala la sala o sa zica ce si cum sa faci.
De obicei se face o zi piept + bicepsi, apoi spate si tricepsi, apoi spate umeri si trapez, picioare. Unii iau zi separata pentru picioare desi unii nu prea fac picioare.
Abdomene nu se prea fac, se antreneaza indirect prin alte exercitii, asta mi-a zis antrenorul meu de la sala, daca vrei iti dau sa vb cu el, sau sa-i dai mail.
Si el participa la concursuri.