| dyk3yy a întrebat:

Câte serii și cate repetari trebuie să fac pentru lombari, antebrate și gambe? Cam cât dureaza un ciclu cu creatină?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dyk3yy explică (pentru remus1007):

Vreau sa cresc. Sunt curios daca se antreneaza ca celelalte grupe in jur de 4 serii a cate 12-6 repetari.

Răspuns utilizator avertizat
| dyk3yy explică (pentru remus1007):

Greutatea o adaptez oricum ca sa fac maxim numarul de repetari propuse.

Răspuns utilizator avertizat
| dyk3yy explică (pentru remus1007):

Stiu cum sa lucrez si cum sa ma concentrz pe muschii pe care ii lucrez. Vreau doar sa stiu daca se grupele spuse de mine se lucreza ca celelalte.

Răspuns utilizator avertizat
| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Eu zic ca ajung 4 serii a cate 8-12 repetari pentru lobari si la fel si pentru gambe. Cat despre antebrate, aceasta grupa musculara oricum lucreaza cand faci pentru alte grupe, de exemplu ar fi tractiunile. Sper ca te ajuta aceasta informatie

| Raul1234567890 a răspuns:

Cel mai bine este sa faci 4 serii de cate 10-15 repetari, iar cand ajungi sa faci cu o greutate mai mult de 30 de repetari fara oprire atunci ar trebui sa o maresti. apropo, un muschi are nevoie de 48 de ore de pauza pentru a nu face supraantrenament.

| dyk3yy explică (pentru Raul1234567890):

De ce ai zis de supraanrenament? Stiu despre el, si nu are legatura cu ce am intebat eu. Cand ai zis 4 serii a cate 15-10 repetari te refeai doar la grupele spuse de mine, nu?