| anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente ar trebui sa consum pentru a creste masa musculara?

5 răspunsuri:
| mortallx a răspuns:

Ce ti-a spus si dragos, doar ca as adauga ceva, inainte sa te bagi in pat sa dormi, mai baga niste proteine, de prefer bea 2 albusuri sau mai multe, deoarece muschiul se pune cand dormi, iar seara cand dormi 6+ ore ai nevoie de proteine deoarece muschii or sa se "manance" unul pe altul daca nu au "resurse".

| IoanieCriminalul a răspuns:

Proteine (ex:banane,carne,cartofi, orez, piept de pui etc)
Calori(ex:un baton cu ciocolata, biscuiti, napolitane etc)

| dragosvalentin69 a răspuns:

- 5 mese/zi.
- proteine: carne, branza, oua, peste si carbohidrati: cartofi, orez.
- o masa cu 2 ore inainte de antrenament, si una cu o jumatate de ora dupa.

Ce program de antrenament ai? Te duci la sala sau acasa?

| mvmi25 a răspuns:

Acasa

| dragosvalentin69 a răspuns (pentru mvmi25):

Ce program ai? Cu ce te antrenezi?